Таций, Алексей Александрович

Таций, Олексій Олександрович (1903—1967), архітектор, народився в м. Полтаві 17 березня 1903 р. Вчився у ВХУТЕМАСу (Вищі художньо-технічні майстерні, Москва), де навчався протягом 1920-1922 рр.

У 1923 році Олексій Олександрович переїхав до Харкова. З 1923 до 1929 рр. навчався в Харківському технологічному інституті (ХТІ) під керівництвом відомого архітектора і педагога, академіка архітектури О. Бекетова (1862-1941) та професора О. Молокіна.

З 1929 по 1933 рр. О. Таций працював в Українському науковому інституті споруд (УНІС) в Харкові і одночасно навчався в аспірантурі цього ж інституту. Саме в цей період були започатковані пошуки архітектурно-конструктивних вирішень житлових будинків із великих блоків і панелей.

1934 р. зодчій переїздить до Києва, працює в „Цивільпроекті”.

Працюючи над „серією” проектів павільйонів ВДНГ у Москві, О. Таций одночасно розробляє низку проектів (1934-1935 рр.) для забудови с. Чапаєвка біля Золотоноші (стадіон, клуб, адміністративний будинок).

Внесок архітектора у розвиток сільської архітектури є значним. І зараз майже в кожному селі можна побачити будинки, споруджені за його проектами.

У повоєнні роки О. Таций займав високі посади – заступника начальника Управління в справах архітектури при Раднаркомі УРСР, директора інституту „Діпросільбуд”.

Архітектору довелося працювати в період існування трьох стилістичних напрямків: конструктивізму, соціалістичного реалізму та в епоху „економічного техніцизму” (1954-1970 рр.). І в кожному періоді він залишав твори, які ставали пам’ятками архітектури.

Джерело:

http://relax.ua/art/tatsii/lang/ua

Ссылки на эту страницу


1 Архитекторы, строители
[Архітектори, будівельники] - пункт меню
2 Личности - Т
[Особистості - Т] - пункт меню
3 Полтава. Историческая справка
Полтава. Историческая справка
4 Полтава. Исторический очерк
Полтава. Исторический очерк. Авторский коллектив. Полтава: Полтавский литератор, — 280 с, ил. + 24 с. вкл.
5 Родились в Полтаве
[Народилися у Полтаві] - пункт меню