Запрос Каплина С. Н. городскому голове

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

21 травня 2013 р.
Вих. № 164

 

Полтавському міському голові Мамаю О. Ф.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо необхідності вжиття термінових
заходів по збереженню пам'ятки національного
значення будівлі Полтавського Кадетського
корпусу

Шановний Олександре Федоровичу!

Рік за роком, на очах у полтавців та гостей міста, в самому серці Полтави руйнується національний пам'ятник архітектури - Полтавський Кадетський корпус, колишня окраса міста, зведений у 1835-1840 роках в стилі пізнього класицизму під керівництвом архітектора М. І. Бонч-Бруєвича.

У 1948 році разом з іншими спорудами Круглої площі м. Полтави будинок колишнього корпусу внесено до Державного реєстру пам'яток всесоюзного (зараз — національного) значення (охоронний номер 577/5).

На сьогоднішній день будівля Кадетського корпусу знаходиться в розваленому, аварійному, жалюгідному стані та без охорони. Дах та вікна майже повністю знищені часом та пожежами, сходи зруйновані та становлять небезпеку для громадян.

Не дивлячись на те, що будівля передана на баланс міста, жодних заходів по її ремонту та відновленню міською владою не вживається. До цього часу, навіть, не виставлено охорону, щоб запобігти небезпечним ситуаціям.

Наразі, крім реставрації, необхідно вжити термінових заходів по консервації споруди, оскільки, вона може остаточно зруйнуватися протягом наступної зими.

Враховуючи зазначене, з метою недопущення подальшої руйнації пам'ятки національного значення, керуючись статтею 86 Конституції України, статтями 15, 17 Закону "Про статус народного депутата України", -

ВИМАГАЮ:

1. В межах компетенції вжити термінових заходів по збереженню та відновленню пам'ятки національного значення будівлі Полтавського Кадетського корпусу.

2. Про результати розгляду депутатського запиту, прийняті рішення та вжиті заходи повідомити в установлений законом строк, надавши повну інформацію щодо порушеного питання.

 

З повагою,
народний депутат України
Секретар Комітету ВРУ з питань
національної безпеки і оборони

С. М. Каплін
(посв.367)

 

ПОЛТАВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

вул. Жовтнева, 36, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 56-29-47, 56-20-08,
тел./факс (05322) 2-24-84, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

07.06.2013 № 02/02-16/2/2000

На № 164 від. 21.05.2013

 

 

Народному депутату Україніи
Секретарю Комітету
Верховної Ради України з
питань національної безпеки і
оборони
Капліну C. M.

вул. М. Грушевського, 5
м. Київ-8, 01008

 

Шановний Сергію Миколайовичу!

Рішенням господарського суду Полтавської області від 09.08.2011 р., яке на даний час після проходження всіх інстанцій набуло законної сили, визнано недійсним договір купівлі-продажу комунального майна - нежитлового приміщення за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 42 від 28.12.2004 року.

Постановою окружного адміністративного суду від 10.10.2012 року (справа № 2а-1670/6079/12) скасовано рішення реєстратора Нейли С.В. від 17 лютого 2005 року щодо реєстрації права приватної власності ПП "АВНА-ТРЕЙДІНГ" на нежитлову будівлю за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Жовтнева, буд. 42.

26.02.2013 року актом державного виконавця Октябрського Відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції на примусове виконання наказу № 18/1554/11 виданого 04 жовтня 2011 року Господарським судом Полтавської області передано у комунальну власність міста нежитлове приміщення за адресою м. Полтава, вул. Жовтнева, 42.

Позачерговою двадцять дев'ятою сесією Полтавської міської ради шостого скликання від 05.02.2013 р. прийнято рішення "Про проведення роботи на об'єкті комунальної власності міста по вул. Жовтневій, 42 в роботи на об'єкті комунальної власності міста по вул. Жовтневій, 42 в м. Полтава", в якому визначена послідовність дій та відповідальність управлінь щодо оформлення відповідних документів по об'єкту нерухомого майна комунальної власності міста - пам'ятки архітектури національного значення, охоронний № 577/5, розташованого в м. Полтава, по вул. Жовтневій, 42.

На виконання вищевказаного рішення були здійсненні наступні дії: - комісією, створеною розпорядженням міського голови від 20.02.2013 р. № 51-р "Про створення комісії", проведено огляд стану нежитлової будівлі по вул. Жовтневій, 42 та складено "Акт огляду нежитлової будівлі по вул. Жовтневій, 42, яка повертається до комунальної власності територіальної громади м. Полтава";

– 25.03.2013 р. поновлено запис Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про право комунальної власності територіальної громади міста Полтава на нежитлову будівлю за адресою: Полтавська область, м. Полтава, вул. Жовтнева, 42 про що отриманий витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;

– замовлено в КП "Полтавське міське бюро технічної інвентаризації Полтавської міської ради" проведення інвентаризації та виготовлення технічного паспорту, технічний паспорт отримано;

– замовлено в ДП "Державний проектний інститут містобудування "Міськбудпроект" (м. Полтава)" технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж для реставраційних робіт та надання звіту про технічний стан будівлі на час обстеження. Орієнтовний термін отримання звіту - липень 2013 р;

– оголошено та проведено конкурс з відбору суб'єкта оціночної діяльності для визначення ринкової вартості об'єкту нерухомого майна (з метою встановлення на балансовий облік). На даний час оцінка проведена, проводиться робота щодо взяття об'єкту на балансовий облік.

Виконавчим комітетом Полтавської міської ради прийнято рішення № 56 від 08.05.2013 року "Про питання благоустрою прилеглої території на об'єкті комунальної власності міста по вул. Жовтневій, 42 в м. Полтава", яким надано доручення Управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради організувати встановлення тимчасової огорожі на території об'єкту нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Полтави по вул. Жовтневій, 42. На даний час огорожа встановлена.

Рішенням тридцять першої сесії Полтавської міської ради шостого скликання в від 17.05.2013 р. "Про затвердження переліку земельних ділянок та надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)", будівля за адресою: Полтавська область, м. Полтава, вул. Жовтнева, 42 внесена у вищевказаний перелік. Управлінням земельних ресурсів на даний час проводиться технічна робота із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Після закінчення проведення вищезазначеної технічної роботи із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), робіт з технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж для реставраційних робіт, отримання звіту про технічний стан будівлі на час обстеження, буде визначений напрямок користування або управління іншій юридичній або фізичній особі із обов'язковим погодження з центральним органом охорони культурної спадщини - Ст. 18 Закону України від 08.06.2000 року № 1805-III "Про охорону культурної спадщини" (із внесеними змінами), будуть укладені відповідні охоронні договори щодо утримання об'єкту культурної спадщини для вирішення питань щодо реставраційних робіт.

 

З повагою,

Міський голова

О. Мамай

 

Стеценко В.В.
562008
Трихна Д.В.
564065
Паламарчук Д.В.
74373

 

Ссылки на эту страницу


1 Запросы и ответы
[Запити та відповіді] - пункт меню

Поддержать сайт
Карта ПриватБанка:

4149 4390 0512 1235