Лаврентий (Мигович, Михаил Михайлович)

Лаврентій (в миру Мигович, Михайло Михайлович), Єпископ Харківський і Богодухівський — Лаврентий (в миру Мигович Михаил Михайлович) — народився 14 грудня 1959 року в с. Керецьки Свалявського району Закарпатської області в благочестивій православній християнській сім'ї. Середню школу закінчив у 1977 році. З 1978 по 1980 рр. служив у Збройних Силах СРСР. У 1980 році поступив в Московську Духовну Семінарію. У 1983 році поступив на заочний сектор МДА, яку закінчив в 1992 році, написавши кандидатську дисертацію з Історії Російської Церкви на тему: "Опис фонду дисертацій Київської Духовної Академії за матеріалами рукописів, що зберігаються в Центральній науковій Бібліотеці ім. Вернадського в м. Києві".

Чернечий постриг прийняв у 1983 році. Єпископом Мукачевським і Ужгородським Саввою (Бабинець) був хіротонісований на ієродиякона на Вознесіння Господнє 1983 року у Вознесенському монастирі в селі Чумальове в Закарпатті. У 1989 році митрополитом Київським і Галицьким Філаретом був рукоположений в ієромонаха. Священиче служіння проходив у Мукачево-Ужгородській єпархії, був настоятелем Вознесенського Собору в місті Хуст.

У 1990 році Високопреосвященнейшим Владикою Саввою був призначений настоятелем Полтавського кафедрального Собору і його особистим секретарем. Після смерті Високопреосвященнійшого архиєпископа Савви в 1992 році узяв відпускну грамоту і був прийнятий у клір Київської єпархії Блаженнійшим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, де ніс послух референта Його Блаженства і голови Видавничого відділу Української Православної Церкви.

У 1993 році був піднесений до сану архимандрита.

З 1996 року служив у Латвійській Православній Церкві, несучи послух секретаря Синоду, проректора Ризької Духовної Семінарії, настоятеля Ризького Троїце-Задвінського храму і благочинного Лієпайського і Вентспілського округів.

7 березня 2000 року отримав указ, у зв'язку із закінченням терміну перебування на території Латвійської Республіки, про почисленіі за штат з правом переходу в будь-яку єпархію Православної Церкви.

З травня 2000 року по грудень 2002 року служив в Білоруській Православній Церкві м. Мозир Гомельської області.

З січня 2003 р. консультував будівництво храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в м. Полтава, знаходячись за штатом.

У березні 2004 р. за поданим проханням Блаженнійшому Мефодію, Предстоятелеві УАПЦ, був призначений на посаду Керівника справами Патріархії. 13 грудня 2004 р. в день Святого Апостола Андрія Первозванного за божественною Літургією в Свято-Андріївському соборі м. Києва, був хіротонісований в сан єпископа на Полтавську кафедру.

На початку 2005 р. подав прохання Святійшому Патріархові Київському і всього Русі-України Філарету з проханням прийняти в Київський Патріархат.

21 червня 2005 р. призначається єпископом Вишгородським, тимчасово керуючим Харківською єпархією. 25 серпня 2005 р. призначений єпископом Харківським і Богодухівським, керуючим Харківською єпархією.

Джерело:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Мигович_Михайло_Михайлович

Ссылки на эту страницу


1 Личности - Л
[Особистості - Л] - пункт меню
2 Личности - М
[Особистості - М] - пункт меню
3 Религиозные деятели
[Релігійні діячі] - пункт меню

Поддержать сайт