Помочь сайту

4149 4993 8418 6654

Таций, Василий Яковлевич

Тацій Василь Якович

Тацій, Василь Якович (* 13 січня 1940, Полтава) — доктор юридичних наук, Президент Академії правових наук України, ректор Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого, академік НАН України.

1963 року закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидатська дисертація на тему "Кримінальна відповідальність за комерційне посередництво" (1970, Харківський юр. інститут). Докторська дисертація — "Проблеми відповідальності за господарські злочини: об'єкт та система" (Київський університет, 1983).

Трудовий шлях розпочав 1957 токарем паровозного депо у Полтаві. У 1959 — 1963 навчався у Харківському юридичному інституті. У шістдесяті роки працював у прокуратурі Полтавської Області. У 1969 повертається до рідного інституту, де дослужився до посади ректора у 1987. У 1990—1993 роках — заступник голови Центрвиборчкому.

Нагороди та звання:

Державна премія України в галузі архітектури, 2001

Державна премія України в галузі науки і техніки, 2004

Заслужений діяч науки і техніки України, 1989

Орден "Знак Пошани", 1981

Державний радник юстиції 2-го класу, 1999

Орден "За заслуги" II ст., 2000

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. та IV ст., 1995, 1998

Герой України (з врученням ордена Держави), 2004

Джерело:

http://uk.wikipedia.org/wiki/Тацій_Василь_Якович

 

Тацій, Василь Якович - доктор юридичних наук, професор, академік НАН України, президент Академії правових наук України, ректор Національної юридичної академії України імені Я. Мудрого, заслужений діяч науки і техніки України. Нагороджений орденом "Знак пошани", відзнаками Президента України, орденами князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів, орденом "За заслуги" ІІ ступеня. Заслужений діяч науки і техніки України. Лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2001 року, премій ім. В. Вернадського (2001 р.) та ім. Ярослава Мудрого (2001 р.). Автор майже 200 наукових праць, у тому числі понад 20 монографій, навчальних посібників та підручників, що стали значним внеском у розвиток юридичної науки. Його праці присвячені дослідженню фундаментальних проблем кримінального права, теорії держави та права, конституційного права України. Василь Якович - визнаний організатор юридичної освіти в Україні. Очолюючи з 1987 року Національну юракадемію України (м. Харків), він зробив значний внесок в організацію її діяльності, у створення належних умов для проведення навчального процесу та дозвілля студентів, професорів, викладачів і співробітників. Сьогодні академія - один з найбільших і найавторитетніших в Україні юридичних вузів, який готує професійних суддів, висококваліфіковані юридичні кадри для органів прокуратури, МВС, юстиції, СБУ, Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України та інших відомств, здійснює значну науково-дослідну роботу, робить вагомий внесок у розбудову правової держави України, має могутній науково-педагогічний потенціал, сучасну матеріальну базу. Творча співдружність професорсько-викладацького складу, наукових працівників, навчально-допоміжного та адміністративно-управлінського персоналу, студентів та аспірантів академії становить центр правової освіти, науки і культури України. Як член Конституційної комісії брав участь у розробленні проекту нової Конституційної України, був головою робочої групи Кабінету Міністрів щодо розроблення нового Кримінального кодексу України. В. Я. Тацій є почесним доктором Київського національного університету імені Т. Шевченка та Національного університету внутрішніх справ. Почесний громадянин м. Полтави.

Джерело:

http://www.obladmin.poltava.ua/ua

Ссылки на эту страницу


1 Личности - Т
[Особистості - Т] - пункт меню
2 Научные работники и изобретатели
[Науковці та винахідники] - пункт меню
3 Почетные граждане
[Почесні громадяни] - пункт меню
4 Родились в Полтаве
[Народилися у Полтаві] - пункт меню
5 Юристы
[Юристи] - пункт меню

Помочь сайту

4149 4993 8418 6654