Помочь сайту

4149 4993 8418 6654

Архитектурный облик Полтавы

Архітектурне обличчя Полтави. Рудинський М. Я. Популярна робота відомого пам'яткоохоронця, археолога і музейника, одного з перших директорів Полтавського краєзнавчого музею Михайла Яковича Рудинського (1887-1958). Книга вперше побачила світ 1919 року і була однією з настільних робіт кожного полтавського краєзнавця.

Серед численних видань XIX - початку XX ст., присвячених історії пам'яток та архітектурі м. Полтави, робота М. Я. Рудинського являє особливий інтерес як за часом її першого видання, так і за незвичайним, цікавим змістом, оригінальною постановкою теми дослідження, а також яскравими ілюстраціями художника Федора Рожанківського. Поява окремих розділів книги у часописі „Рідне слово" одразу ж викликала серед полтавської інтелігенції жваве обговорення, протилежні оцінки та думки, але нікого не залишила байдужим до поставленої проблеми збереження культурно-історичної, насамперед, архітектурної спадщини рідного міста. Попри події бурхливого 1919 року громадськість була поставлена перед дилемою - знищення чи збереження „екологічного середовища" культури Полтави, а науковці міста мали погодитися з появою в їх середовищі нової яскравої особистості - пам'яткоохоронця, археолога, краєзнавця і музейника Михайла Яковича Рудинського.

Досить швидко окремі розділи роботи були зведені у виконану на гарному поліграфічному рівні брошуру, яка побачила світ накладом газети „Рідне слово" того ж року.

Джерело:

Дивись - Рудинський М. Я. Архітектурне обличчя Полтави

 

Ссылки на эту страницу


1 Записки и труды
[Записки і праці] - пункт меню
2 Исторические и краеведческие издания
[Історичні та краєзнавчі видання] - пункт меню
3 Шевченко, Николай Михайлович
[Шевченко, Микола Михайлович] (1857–1933), живописец, график, воспитанник ППКК (1875)

Помочь сайту

4149 4993 8418 6654