Помочь сайту

4149 4993 8418 6654

Сумской, Вячеслав Игнатьевич


В'ячеслав Сумський
у ролі Яреми у виставі "Гайдамаки"

Сумський В'ячеслав Гнатович [Вячеслав Инатьевич Сумской] (1934—2007), актор, народний артист України

Останні оплески

(Тетяна ПОЛІЩУК, "День" )

На 74 році пішов із життя видатний український майстер сцени, родоначальник знаменитої акторської династії — В'ячеслав Гнатович Сумський. Він закінчив Київський театральний інститут (клас Хохлова та Олійника). Працював у провідних творчих колективах нашої країни, зокрема у Львівському театрі ім. М. Заньковецької, Запорізькому ім. Щорса, Полтавському ім. Гоголя і Київському ім. І. Франка. Півстоліття В'ячеслав Гнатович служив високому мистецтву Мельпомени, створивши 150 (!) яскравих образів. Серед найкращих ролей Сумського були: Еней у "Енеїді" Котляревського, Ярема в "Гайдамаках", Степан у "Невольнику", Микита у "Ярославі Мудрому", Хіггінс у "Моїй чарівній леді" та інші, які залишилися у пам'яті шанувальників творчості В'ячеслава Гнатовича. Разом із дружиною, відомою акторкою Ганною Іванівною Опанасенко-Сумською, вони виростили двох доньок-красунь, нині провідних актрис Наталю та Ольгу, які сьогодні є гордістю й окрасою вітчизняного театру та кіно.

У останні роки з'явилося у В'ячеслава Гнатовича чудове хобі — збирав жолуді та з них вирощував дубочки, висаджував та доглядав своїх "підопічних", їздячи у різні райони Києва. Завдяки Сумському у нашій столиці вже росте кілька дібров.

Кажуть, що життя вдалося, якщо чоловік посадив дерево, побудував дім і виростив сина. Спочатку В'ячеслав Гнатович переживав, що у нього тільки "жіноче царство" (доньки та внучки), але коли народився онук, якого назвали на честь діда, то відчув себе дуже щасливим. Схоже, що трете покоління акторської династії продовжиться, бо онуки не тільки виростають за лаштунками, а навіть мають досвід гри на сцені. У Сумського-старшого завжди було чимало шанувальників, і цього талановитого актора, красивого чоловіка будуть довго пам'ятати.

Сьогодні о 12.00 у Театрі ім. І. Франка відбудеться прощання з В'ячеславом Гнатовичем, і коли труну будуть виносити зі сцени, яку прославив Сумський своїм талантом, за акторською традицією прозвучать оплески...

"День" співчуває рідним, близьким, друзям, колегам покійного, і хай земля буде йому пухом.

Джерело:

http://www.day.kiev.ua/187992/ - № 156, субота, 15 вересня 2007

Ссылки на эту страницу


1 Личности - С
[Особистості - С] - пункт меню
2 Музыкально-драматический театр имени Н. В. Гоголя
Музыкально-драматический театр имени Н. В. Гоголя
3 Театральные деятели, актёры
[Театральні діячі, актори] - пункт меню

Помочь сайту

4149 4993 8418 6654