Федор (Бубнюк, Валентин Леонидович)

Єпископ Федір (в миру Бубнюк, Валентин Леонідович) народився 21 липня 1978 року в с. Липно Ківерцівського району Волинської області у сім’ї вчителів.

У 1995 році закінчив Липненську ЗОШ І-ІІІ ступенів і в тому ж році вступив до Волинської Духовної Семінарії. У 1999 році закінчив Волинську Духовну Семінарію і вступив до Київської Духовної Академії. 6 травня 1999 року Високопреосвященнійшим митрополитом Луцьким і Волинським Яковом був рукоположений в сан диякона, а 23 травня того ж року – в сан священика.

З червня по листопад 1999 року ніс священиче служіння на парафії Вознесіння Господнього в с. Рокині Луцького району Волинської обл.

15 листопада 1999 року, з благословення митрополита Якова, перейшов до кліру Київської єпархії для продовження свого навчання на стаціонарному відділенні Київської Духовної Академії.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета був прийнятий до кліру Київської єпархії і призначений настоятелем парафії Святого Іоана Золотоустого с. Півні Фастівського району Київської області.

18 квітня 2002 року, з благословення Святійшого Патріарха, був призначений штатним священиком Свято-Покровського храму на Солом’янці м. Києва.

У червні 2003 року закінчив Київську Духовну Академію і здобув науковий ступінь кандидата богословських наук, захистивши дисертацію "Зовнішня діяльність Російського Святійшого Синоду в кінці ХІХ – поч. ХХ століття".

26 серпня 2003 року прийняв чернечий постриг з ім’ям Федора від намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архиєпископа Переяслав-Хмельницького Димитрія (Рудюка) і був зачислений до числа братій цього монастиря.

29 серпня 2003 року був призначений помічником інспектора та викладачем Київської Духовної Академії.

27 квітня 2004 року був призначений на посаду секретаря Вченої Ради КДАіС.

10 березня 2005 року Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату був призначений Головою Синодального управління у справах молоді.

9 березня 2006 року, указом Святійшого Патріарха, був призначений намісником Свято-Феодосіївського ставропігіального монастиря м. Києва та Секретарем Святійшого Патріарха.

20 жовтня 2006 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату був обраний єпископом Полтавським і Кременчуцьким.

12 листопада 2006 року у Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі м. Києва Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, архиєпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм, єпископом Черкаським і Чигиринським Іоаном, єпископом Васильківським Феодосієм, єпископом Тернопільським і Бучацьким Нестором хіротонісований в сан єпископа Полтавського і Кременчуцького.

Источник:

http://cerkva.info/2006/11/14/biografia.html

 

Феодор (Бубнюк) (* 21.07.1978). Украинская Православная Церковь - Киевский Патриархат. Епископ.

Родился 21 июля 1978 г. в с. Липно Киверцивского р-на Волынской области.

В 1995-1999 гг. учился в Волынской духовной семинарии. 23 мая 1999 г. рукоположен на священника, служил на Волыни.

15 ноября 1999 г. перешел в клир Киевской епархии для продолжения учебы на стационарном отделении Киевской духовной академии. 18 апреля 2002 г. назначен штатным священником Свято-Покровского храма на Соломянке г. Киева. В июне 2003 г. закончил КДА, получив научную степень кандидата богословских наук. 26 августа 2003 г. принял монашеский постриг и был зачислен в число братии Свято-Михайловского Златоверхого монастыря.

29 августа 2003 г. назначен помощником инспектора и преподавателем КДА, а 27 апреля 2004 г. – секретарем Ученого Совета КДАиС. Духовник Киевского молодежного православного братства свв. Бориса и Глеба.

10 марта 2005 г. назначен Председателем Синодального управления по делам молодежи. 9 марта 2006 г. назначен наместником Свято-Феодосиевского ставропигийского монастыря г. Киева и секретарем Патриарха.

20 октября 2006 г. избран епископом Полтавским и Кременчугским. 11 ноября 2006 г. наречен епископом Полтавским и Кременчугским. Хиротония состоялась 12 ноября.

Источник:

Благотворительный фонд "Русское Православие" - http://www.ortho-rus.ru

Ссылки на эту страницу


1 Личности - Б
[Особистості - Б] - пункт меню
2 Личности - Ф
[Особистості - Ф] - пункт меню
3 Религиозные деятели
[Релігійні діячі] - пункт меню

Если Вы хотите поддержать сайт

Карта ПриватБанка:
5168 7556 1759 9598

WebMoney:

UAH

U424759725951

RUB

R595618315667

USD

Z159829102497

EUR

E256443352919